Natalie Dormer | BIOGRAPHY

31. října 2016 v 1:04 | Krist

Natalie Dormer je anglická herečka, která se narodila 11. února 1982. Už od dětství studovala moderní tanec, balet a jazz. V osmnácti letech se přestěhovala do Londýna, kde nastoupila na prestižní Weber Douglas Academy, kde studovala herectví. Je členem londýnské šermířské akademie.

V roce 2005 byla obsazena do filmu Casanova, který byl jejím filmovým debutem. Svým talentem udělala dojem na režiséra filmu Lasse Hallströma, který její roli rozšířil, včetně šermířké scény. Po dotočení Casanovi nemohla více jak deset měsíců získat novou roli a tak se živila jako servírka.V roce 2007 získala roli Anny Boleynové v televizním seriálu The Tudors, kde potakala i svého snoubence Anthonyho Byrna. Za roli Anny získala několik nominací a chválu kritiků.

Následovalo několik filmových počinů jako W.E., Captain America: The First Avenger či Rush.

V roce 2012 přišel další zlom a to, když byla obsazena do Game of Thrones jako Margaery Tyrell. V roce 2013 získala roli v televizním seriálu Elementary, kde ztvárnila Jaime Moriarty. V roce 2014 se připojila k obsazení úspěšné série The Hunger Games v roli Cressidy. V roce 2016 jsme jí mohli vidět v hororu The Forest.

 


Komentáře

1 Cara ♥ Cara ♥ | Web | 3. listopadu 2016 v 16:29 | Reagovat

Tuhle herečku mám moc ráda :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama