Lyndsy Fonseca | BIOGRAPHY

28. října 2016 v 18:19 | Krist

Americká herečka Lyndsy Marie Fonseca se narodila 7. ledna roku 1987 v Oaklandu v Kalifornii. Lyndsy je poloviční Portugalka. Má jednu sestru Hannah Leigh.

Když ji objevil agent, musela se přestěhovat do Los Angeles, kde se poprvé objevila v televizním seriálu Mladí a neklidní (The Young and the Restless), kde ztvárnila Collen Carlton.

V San Francisku chodila do školy modelingu. V roce 2003 si zahrála v několika dílů seriálu Bostonská střední (Boston Public). Její kariéra se točila především okolo televizních seriálů, např. Zločiny ze sousedství (Close to Home), Dr. House. V roce 2007 se objevila v úspěšném seriálu Zoufalé manželky (Desperate Housewives), kde hrála Dylan Mayfair, dceru jedné ze zoufalých manželek Katherine.

V roce 2010 získala konečně svou velkou filmovou roli ve filmu Kick-Ass, kde hrála po boku Aarona Johnsona nebo Garretta M. Browna.

V tom samém roce hrála v komedii To byl zítra flám (Hot Tub Time Machine). Objevila se i v hororu The Ward, kde hrála po boku Amber Heard a Danielle Panabaker.

V roce 2010 také získala jednu z hlavních rolí v seriálu Nikita, který běžel na stanici CW do roku 2013. Během natáčení také poznala Noaha Beana, kterého si v říjnu 2016 vzala za manžela.
Po skončení Nikita natočila filmy The Escort, Moments of Clarity či nejnovější Curvature, který je momentálně v post-produkci. Také natočila krátké filmy a to The Hoss a The World's Biggest Asshole.
Krom filmů se také dále věnovala seriálové tvorbě. V roce 2015 získala roli Angie v první řadě Agent Carter, který navazuje na film Captain America: První Avenger. Ve stejném roce natočila pilotní díl pro Down Dog, který ale nezískal celou sérii. V letošním roce si zahrála hlavní roli v sérii RePlay. Krom toho si zahrála jako host v seriálu Granfathered.
Momentálně jí můžete vidět v několika epizodách nové série Pitch, který běží na Foxu.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama