Katie McGrath | BIOGRAPHY

31. října 2016 v 0:25 | Krist

Katie McGrath je irská herečka, která se narodila 24. října 1983. Její celé jméno je Katherine Elizabeth McGrath. Vystudovala historii na Trinity College v Dublinu. Po dostudování se začala zajímat o módní žurnalistiku a začala pracovat v magazínu Image. Matčina nejlepší kamarádky jí později pomohla získat práci asistentky v kostymérně seriálu The Tudors. Tam jí bylo navrženo, že by mohla zkusit i hraní. Na tento popud si našla agenta.Její herecký debut byl v televizním filmu Damage v roce 2007, který následovala rolička v seriálu The Tudors. Zlom však přišel v roce 2008, kdy byla obsazena do seriálu Merlin, kde až do roku 2012 ztvárňovala Morganu.

Během i po skončení Merlina byla obsazena do několika filmů jako například W.E., A Princess of Christmas či Labyrinth. V roce 2014 se připojila k obsazení pro novou televizní adaptaci románu Dracula, která byla kvůli nízké sledovanosti po první řadě zrušena.

V následujících letech přišli na řadu filmy Leading Lady, The Throwaways či Jurassic World. Také nezanedbávala televizní projekty. V roce 2016 natočila hororovou sérii Slasher, která se nedočkala obnovení.

Momentálně jí můžeme vídat v seriálu Supergirl, kde se ujala role Leny Luthor. Od listopadu 2016 začne Frontier, kde si taktéž zahrála. V roce 2017 se pak můžeme těšit na film King Arthur: Legend of the Sword.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama