Karen Gillan | BIOGRAPHY

28. října 2016 v 22:27 | Krist

Karen Gillan se narodila 28. listopadu 1987 v Invernessu ve Skotsku.
V šestnácti letech projevila svůj zájem o herectví a začala studovat múzická umění na Edinburgh's Telford College. Studium nedokončila a o rok později nastoupila na prestižní Italia Conti Academy of Theatre Arts, kde vystudovala obor herectví. Během studia získala roli v seriálu REBUS. Následně se objevila v několika televizních pořadech, za zmínku stojí THE KEVIN BISHOP SHOW. Tam si zaparodovala Angelinu Jolie jako Laru Croft nebo Julii Roberts jako Vivian v Pretty Woman.

V roce 2009 si zahrála v hororovém projektu britské BBC Two, nazvaném THE WELL. Ten byl rozšířen i o jakousi webovou hru. Ve stejném roce se objevila v seriálu DOCTOR WHO, ale ne jako Amy Pond. Zajímavostí totiž je, že se v seriálu objevila již o řadu dřív v epizodě The Fires of Pompeii jako jedna z věštkyň Sibyllina sesterstva. Ve druhé polovině roku 2009 získává roli Amy Pond v seriálu Doctor Who a herecky se podílí na hororu OUTCAST. Zajímavostí je, že její mladší sestřenice Caitlin Blackwood si zahrála mladou Amy ve věku asi devíti let.


Ve volném čase hraje na klavír a nechává si říkat Panic Moon. Tuto přezdívku používá od doby, kdy se účastnila konkurzu na Amy Pond. Dle jejích slov bylo potřeba neprozradit, že získala roli a tak oznamovala, že získala roli postavy nazvané Panic Moon. Přezdívka je anagramem pro Companion (společnice). (csfd.cz)
V roce 2013 se objevila ve filmu Not Another Happy Ending, kde ztvárnila hlavní roli. Po tomto filmu začala natáčet film Guardians of the Galaxy, kde měla roli záporňačky Nebuly.

V roce 2014 byla obsazena do nového amerického sitcomu Selfie. Jedná se o moderní zpracování hry Pigmalion. Karen zde ztvárňuje Elizu Dooley. Seriál byl ještě před odvysíláním všech epizod zrušen.
Během let 2015-2016 měla možnost pracovat na filmech jako The Big Short, 7 Days in Hell, In Valley of Violence.
Krom toho si Karen v roce 2015 splnila svůj sen a dostala příležitost režírovat krátký film, který nese název Coward. Následně pak napsala, zrežírovala i si zahrála hlavní roli v krátkém filmu Conventional.
Rok 2016 je pro Karen více než úspěšný. Natočila film The Circle, který bude mít premiéru v roce 2017. Také natočila pokračování filmu Guardians of Galaxy, kterého se taktéž dočkáme v příštím roce. Následně byla obsazena do thrilleru All Creatures Here Below. Během podzimu pak natočila film Jumanji.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama