Juno Temple | BIOGRAPHY

29. října 2016 v 0:48 | Krist

Britská herečka Juno Violet Temple se narodila 21. července 1989 jako nejstarší ze tří dětí. Má dva bratry, Lea a Felixe. Vystudovala King's College v Tauntonu.

Jako dcera producentky Amandy Temple a režiséra Juliena Templeho (Great Rock 'n' Roll Swindle nebo Střela) se ukázala před kamerou už ve svých osmi letech. Zahrála si ve filmu o francouzském režisérovi a scénaristovi Jeanu Vigovi, Vigo: Passion for Life, který otec režíroval, a matka produkovala. O tři roky později si zahrála ve filmu Pandaemonium s Andy Serkisem, i tento film režíroval její otec.
Poprvé na sebe výrazněji upozornila rolí Polly Hartové ve snímku Zápisky o skandálu.


V roce 2007 si zahrála po boku Keiry Knightley a Jamese McAvoye ve filmu Pokání, její výkon kritici nazvali impozantním. Následovalo historké drama Králova přízeň s Natalii Portman a Scarlett Johansson, komedie Rok Jedna s Jackem Blackem a naposledy jsme ji mohli vidět ve filmu Pan Nikdo, kde si zahrála mladší verzi Diane Kruger. V roce 2011 ji můžeme vidět ve snímku Tři mušketýři, kde si zahraje Annu Rakouskou.


Následovaly filmy jako Killer Joe, The Dark Knight Rises, Lovelace či horor Horns. V roce 2014 se objevila po boku Angeliny Joeli v pohádce Maleficent. Ve stejném roce natočila pilotní díl pro seriál Vinyl, který si objednala stanice HBO. Ten byl odvysílán až v roce 2016 a následně zrušen.

V roce 2016 se Juno připojila k filmům jako One Percent More Humid, The Most Hated Woman in America- příběh podle skutečné události, či nejnovějšímu filmovému počinu režiséra Woodyho Allena.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama