Jaimie Alexander | BIOGRAPHY

23. října 2016 v 13:21 | Angie.

Jaimie Alexander se narodila jako Jaimie Lauren Tarbush 12. března 1984 ve městě Greenville v Jižní Karolíně, ale když jí byly 4 roky, odstěhovala se s rodinou přestěhovala do města Grapevine v Texasu, kde vyrostla. Je celkem z pěti dětí, Jaimie má celkem čtyři bratry. V Grapevine chodila i na střední školu, kde se projevila její záliba v bojová umění, když se stala jednou z velmi mála dívek, které se přidaly k wrestlerskému týmu školy. Už tehdy se ale zajímala o divadlo, přesto se věnovala spíše sportu, jelikož neuměla zpívat a měla pocit, že ke sportům má větší vlohy. Už na střední se ale seznámila se svým následným manažerem Randym Jamesem. Když dokončila střední školu v 18 letech, rozhodla se, že zkusí své štěstí jako herečka a odjela do Los Angeles. Její první rolí byla role Sary ve snímku Squirrel Trap v roce 2004. Přibližně v této době byla obsazena do snímku The Other Side do role Hannah Thompson, což je považováno za její průlom v hereckém průmyslu. Proslýchá se, že původně jen pomáhala jednomu z herců, kteří se ucházeli o hlavní mužskou roli, při castingu. Režisér Gregg Bishop při té příležitosti ale obsadil Jaimie, jelikož byl nadšený z jejích hereckých schopností.


Po roli v tomto filmu si střihla několik menších rolí, než se dostala k seriálu jménem Watch Over Me. Tam si zahrála kontroverzní postavu jménem Caitlin Porter. Poté získala své první dvě hlavní role ve filmech. Obojí byly horory, jak už to tak u začínajících herců často bývá. První z nich se jmenoval Rest Stop, kde si zahrála postavu jménem Nicole Carrow v roce 2006 a druhý jménem Hallowed Ground v roce 2007. Poté přišla další role v seriálu, díky které se dostala do povědomí mnoha lidí. Zahrála si v seriálu ABC Family jménem Kyle XY. Její postava Jessi byla mladá žena se zvláštními schopnostmi, která se snažila nalézt svoje místo ve světě. Fanoušci seriálu si ji velmi oblíbili a dokonce doufali, že by mohli natočit spin-off k tomuto seriálu s Jessi jako hlavní postavou. Na to bohužel nedošlo. Jaimie si také zahrála epizodní role v seriálech CSI: Miami nebo Sběratelé kostí.


Potom přišel v roce 2009 další průlom. Jaimie se objevila v Marvelovském snímku Thor v hlavní roli s Chrisem Hemsworthem a to konkrétně v roli Lady Sif. Tuto roli si poté ještě několikrát zopakovala, v druhém díle Thora s názvem Thor: The Dark World a také ve dvou epizodách Marvel seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. Nyní se natáčí 3. díl Thora s názvem Thor: Ragnarok. Účast Jaimie v tomto filmu je ale stále nejasná. Informace se liší, ale fanoušci stále doufají, že se tam Jaimie skutečně objeví. Nepřestala se objevovat v seriálech. Zahrála si v několika dílech seriálu Nurse Jackie, kde se seznámila se svým dnes už bývalým přítelem a snoubencem Peterem Facinelli. S ním si zahrála i v nezávislém filmu Loosies. V roce 2013 si zahrála ve filmu Savannah, kde si zahrála hlavní ženskou roli Lucy Stubbs. Aktuálně se pak věnuje od roku 2015 natáčení krimi seriálu s názvem Blindspot, kde hraje hlavní postavu známou pod jménem Jane Doe. Seriál vypráví příběh o ženě, kterou najdou celou potetovanou a zbavenou vzpomínek v cestovní tašce uprostřed Times Square a zjistí, že tetování na jejím těle vedou k různým případům, které řeší FBI. 2. série seriálu aktuálně běží každou středu večer na stanici NBC.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama