Elizabeth Olsen | BIOGRAPHY

28. října 2016 v 23:14 | Angie.

Elizabeth Chase 'Lizzie' Olsen se narodila 16. února 1989 v Sherman Oaks v Kalifornii, kde vyrostla. Je mladší sestrou dvojčat Mary-Kate a Ashley Olsen, které se společně proslavily jako herečky už v dětském věku. Lizzie má také staršího bratra a dva nevlastní sourozence, sestru a bratra. Už v dětském věku si zahrála v několika projektech jejích starších sester. Později začala chodit i na konkurzy do vlastních projektů. Zatímco její sestry opustily hereckou dráhu a věnují se především módnímu průmyslu, Elizabeth se do herectví ponořila naplno. Elizabeth absolvovala stření školu Campbell Hall School v severním Hollywoodu. Poté začala studovat umění na New Yorské univerzitě Tish School of Art. Rok studia strávila na umělecké škole v hlavním městě Ruska v Moskvě. Studovala také na herecké škole Atlantic Theater Company Acting School.


Hrát začala už ve čtyřech letech a hostovala v šesti projektech Mary-Kate a Ashley, ve kterých vystupovala sama za sebe. V roce 2004 málem skončila s herectvím, kvůli mediálnímu šílenství kolem poruchy příjmu potravy její sestry Mary-Kate. Naštěstí pro nás na to ale nedošlo. První významná role ale přišla až po dokončení studií a to v roce 2011. Tehdy získala roli Marthy ve filmu Martha Marcy May Marlene. Film získal přízeň kritiků a Elizabeth za hlavní roli získala hned několik ocenění. Později toho roku si zahrála v re-maku hororu Silent House. Přestože reakce na film byly různé, herecký výkon Elizabeth byl chválen. V roce 2011 natočila ještě jeden film, který vyšel v roce 2012, jménem Red Lights a později v několika dalších projektech. Mezi nimi například ve filmu Very Good Girls s Dakotou Fanning nebo ve filmu Kill Your Darlings z roku 2013, kde ztvárnila roli první ženy Jacka Kerouaca, Edie Parker. V roce 2013 byla nominována na cenu BAFTA v kategorii vycházející hvězda. Mezi další významnější role patří role Marie v americkém re-maku korejského filmu Oldboy.

Poté přišel velký průlom, který začal obsazením do velkofilmu Godzilla z roku 2014. V průběhu tohoto roku se přidala k Marvel Cinematic Universe, když podepsala smlouvu na několik filmů v roli Wandy Maximoff, alias Scarlet Witch. Aaron Taylor-Johnson, se kterým se setkala již při natáčení Godzilly, byl obsazen do role bratra dvojčete Wandy, Pietra alias Quicksilvera. Poprvé se jako Scarlet Witch objevila v potitulkové scéně ve filmu Captain America: The Winter Soldier. Roli si zopakovala v dalších dvou filmech, v Avengers: Age of Ultron a v Captain America: Civil War. Aktuálně je potvrzeno, že se Scarlet Witch objeví i v následujícím filmu Avengers: Infinity War, který se zatím nezačal natáčet. V mezidobí mezi Marvelovskými filmy si zahrála v nezávislém biografickém snímku I Saw the Light s Tomem Hiddlestonem o americkém zpěvákovi Hanku Williamsovi, kde ztvárnila roli jeho první ženy, Audrey. S Tomem se setkala už na natáčení Age of Ultron, přestože scény s ním byly z filmu nakonec vystřiženy.

Aktuálně natáčí film s názvem Kodachrome. Dokončila natáčení dvou dalších projektů, které by měly vyjít v roce 2017, spolu s jedním, jehož natáčení ještě nezačalo. Připravuje se také na roli v Infinity War. Tento film by měl jít do kin v roce 2018 a natáčení by mělo začít na začátku příštího roku.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama